Vášnivý sprosťák

Originální název: Dirty Rowdy Thing
Český název: Vášnivý sprosťák
Díl: 2. – volná série
Žánr: beletrie pro dospělé – erotický román
Autor: Christina Lauren
Nakladatelství: Jota 2015
Počet stran: 304

Stručný obsah knihy:
Na rozdíl od svých nejlepších kamarádek, Mii a Loly, je Harlow Vega známá tím, že si vždycky ráda užije. Provdat se opilá na dvanáct divokých hodin ve městě hříchu za až komicky svůdného, drsného kanadského rybáře Finna Robertse, který (žádné překvápko) dokonale vládne svýma svalnatýma rukama, rty i tělem – to je přesně její styl.
Ale byla to jen jednorázovka: sprostá, drsná a nekomplikovaná…, dokud se Finn pracovně neobjevil v San Diegu, kde Harlow žije. Není připravená na vážný vztah, ale když jsou spolu, uvědomí si, že na něm přece jen něco je. Možná to není láska (kruci, ani ho nemá ráda), ale jejich vzrušující hrátky jim poskytují dokonalé rozptýlení od vážných životních změn, kterým oba čelí – výzev, se kterými si ani jeden z nich neví rady a musí se s nimi poprat sám. Z jedné společně strávené noci jsou rázem dvě a najednou Finnova tajemná pracovní cesta trvá několik týdnů. Dohodli se na sexu – divokém a vášnivém – ale teď se z jejich dohody začíná klubat něco opravdovějšího. A pro dva lidi, kteří jsou zvyklí velet, je zamilovat se něco jako volný pád.

Můj názor:
U recenze na první díl Vášnivý svůdník jsem napsala, že mi název nesedí ke knize, a že tam bylo používáno slovo božský, což se mi nelíbilo, neboť to má být vášnivý. U druhého dílu mi už název sedí, opravdu je to sprosťák a je to tam několikrát užito a slovo božský mi buď uniklo, nebo tam použito nebylo, což je jenom dobře.
Knihu jsem si koupila hned po vydání, protože jsem se na ni moc těšila. Začala jsem ji také hned číst.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, je hodně čtivá, vtipná a plná lásky. Soucítíte s Harlow, litujete Finna… bojujete za ně, s nimi. Přejete jim jen to nejlepší a snažíte se jim pomoci, i když víte, že jsou dost silní a vyřeší to. Víte, že se nevzdají, a budou bojovat do posledních sil.
I když máte tušení, jak to skončí, nedá vám to spát a musíte se ujistit, že to opravdu skončí tak, jak si přejete. Tak jak potřebujete, aby to skončilo.
Kniha mě pohltila a získala si mě. Musím se přiznat, že se mi líbí o něco více, než první díl. Také se mi moc na knize líbí neobvyklá barva obálky, jak papírová, která je zelená, tak i ta, když sundáte, tak černá barva se zeleným názvem knihy.

Úryvek:
Zavřu oči, zhluboka se nadechnu a napočítám do deseti. „Perníčku, zlato,“ řeknu a přisunu se k ní ještě blíž. „Přísahám, že jsem nad tím strávil víc času, než si vůbec dokážeš přestavit. Zvážil jsem úplně všechno.“
Úplně všechno?“
Přikývnu a napiju se kávy.
„A co prodej spermatu?“
Rozkašlu se a vyprsknu: „Prosím?“

Str. 177, desátá kapitola Finn

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.