Zoologická zahrada Brno

V červnu se v brněnské zoo narodila dvě mláďátka levharta cejlonského a prý jsou to kluci rozverní. Oni dva byli právě hlavním důvodem naší návštěvy, ale díky tomu, že nebylo horko, byla spousta zvířátek venku a byla aktivní… kromě těch dvou rošťáků.

maminka umývala jedno z mláďátek
mláďátko

Největším zážitkem ze zoo bylo sledování vlků. Můžete je pozorovat seshora, kde se nejvíce zdržují na svém oblíbeném kopečku, ale také máte pohled zespodu. Tam jsme při této návštěvě začali, ale viděli jsme je, jak leží nahoře… chvilku jsme je pozorovali a najednou jeden seběhl dolů a sedl si přímo před nás (viz foto). Postupně pak seběhli další, hlídali se navzájem, a pak se postupně přesunuli zase nahoru.

A druhým skvělým zážitkem bylo sledovat rysa hrajícího si v korunách stromů a pobíhajícího po výběhu. Bylo to úžasné. Povedený výlet jsme završili pozdním obědem v centru města, a pak jsme vyrazili domů.

5 odpovědí na “Zoologická zahrada Brno”

  1. Tyjo, já v ZOO nebyla ani nepamatuji… Docela ráda bych zašla. Ale na jednu stranu se trochu bojím, že mi bude zvířat líto, že jsou zavřená. Ale ne, asi se tam mají dobře. :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.