Šumava – den šestý

Předposlední den naší dovolené byl v duchu největšího dobrodružství za celou dobu. Vyrazili jsme od hotelu Srní k Vodnímu zámku a odtamtud dle turistického značení vedla stezka dále ke Klotermannově vyhlídce. Ale ejhle… cesta vedla přes ohradník s krávami. Obejít se to nedalo, ale přes pastvu se nám jít také nechtělo. Našli jsme si, že se k vyhlídce dá dostat z druhé strany, a tak jsme se museli kousek od Vodního zámku, který je technickou památkou, vrátit zpět a zkusit to jinudy.

Vodní zámek

Vzali jsme to tedy z druhé strany, ale zase jsme narazili… elektrický ohradník. Pastva byla veliká a čekala nás i na druhé straně. U ohradníku jsme se potkali i s dalšími turisty stejně zmatenými jako my. Turistická trasa vede přes pastvu s krávami a vyhlídka se nachází kousek nad. Vyřešili jsme to tak, že nám jeden z turistů přišlápl ohradník, všichni jsme přelezli a vydali se přes louku s kravičkami k vyhlídce. Na vyhlídce jsme strávili dost času na to, abychom zjistili, že to tak dělají všichni turisti a někteří chodí i od toho Vodního zámku. Krávy si nás vůbec nevšímaly, nejspíše jsou na to zvyklé a naštěstí to byly jen krávy a telátka.

Tímto dobrodružstvím jsme završili naši báječnou společnou dovolenou. Od kraviček jsme se vydali jinou cestou zpět k hotelu, kde nás čekala poslední večeře a noc. Poté jsme po snídani vyrazili zpátky domů, zpět do reality.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.