Deník autoškoly – pátá jízda

21. 1. 2015 – Ráno jsem si říkala, jak to letí, že již mám pátou jízdu. Už ne ani za měsíc mám zkoušky.

Musela jsem jít dříve ze školy, abych jízdu stihla. Přicházela jsem akorát a auto s instruktorem již stálo na místě. Opět jsem měla toho stejného jako minule. Jsem za něj ráda. Dala jsem si tašku dozadu, nasedla, upravila sedadlo, připoutala se, zkontrolovala zrcátka a mohli jsme vyjet.

Stres jsem měla před jízdou, ale na jízdě jsem byla docela v klidu. Tedy, pokud se instruktor nerozhodl mi přibrzdit. Dnes jsem už v řazení chyby nedělala a mé rozjezdy jsou rychlejší, takže zastavuji u přechodu, nebojím se semaforů, nebojím se křižovatek. Jedu v klidu, když blikne oranžová, zpomalím, a pak zastavím. Po té se v klidu rozjedu a pokračujeme v jízdě. Už řadím, bez toho aniž by mi řekl, abych si tam dala dvojku nebo trojku, sama a jela jsem si na trojku.

Akorát mě občas udivuje, že řidiči kolem mě, nedodržují věci, které se učím jako například dnes jsem jela šedesát, kde byla šedesátka, a auta mě předjížděli a řekla bych, že jeli tak osmdesát nebo třeba byla na kruhovém objezdu, kde byl jeden pruh, já už vyjížděla a tam byl přechod a šel tam pán, tak jsem zastavila a prostě mě auto předjelo a málem odřelo auto autoškoly, protože se tam nevlezlo. To i instruktor byl naštvaný, kam se ten řidič hrne.

Jinak jsem dnes sama parkovala, dvakrát. A opravdu sama, že jsem si najela, dala zpátečku, zatočila volantem a jelo se. Zaparkovala jsem napoprvé, udělalo mi to radost. Pak jsme jezdili po městě a nakonec ke konci jízdy jsem parkovala po třetí, ale to řekl instruktor, jak si mám najet. Ale zvládla jsem to, takže i tak jsem byla ráda. Prý příště budeme jezdit na složitějších křižovatkách, kde budou jezdit i tramvaje. Doufám, že to zvládnu. Křižovatky jsem se učila z učebnice, tak doufám, že mi to půjde.

Auto mi „chcíplo“ jen jednou. To mi i instruktor pomáhal rozjíždět, protože to bylo na semaforu a já byla první. Tak abychom rychle odjeli, tak mi pomohl se pak rozjed.

Ale musím se přiznat, že začínám být sebejistější, ale před jízdou mám strach. Kromě té minulé, ta byla v poklidu.

Další jízdu mám 23. 1. 2015, což je pátek.

S nadpisem mi pomohla PawlušQa, které moc děkují :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *