Naše zkušenosti se čtečkou knih

se čtečkou knih!
Dříve jsem byla velký odpůrce čteček knih. Když ale moje kamarádka Mišule čtečku knih dostala a dokonce mi ji i půjčila, můj názor se trochu pozměnil. Nemám je ráda, kniha je kniha, ale vidím v tom i pozitiva a již nejsem tak velkým odpůrcem. S Mišulí jsme spojily síly a napsaly tento článek společně. Ona z pohledu majitelky čtečky a já z pohledu odpůrce a zároveň člověka, který si půjčuje.

Nejdříve se od Mišule dozvíte, jak ke čtečce přišla a také nám ji trochu popíše, abyste měli představu.
Zpočátku mi můj nápad pořídit si čtečku byl vymlouván. Ale proč? Přece můžu mít knihy, jak v elektronické podobě tak i v té papírové. A navíc čtečka má i své výhody oproti knize, na některé se přijde až časem, když ji využíváte stále častěji, než jsem původně myslela!
Svoji čtečku jsem dostala jako dárek k narozeninám rovnou i s vhodným obalem na ni. Neměla jsem žádné požadavky na typ nebo na její vlastnosti, jen jsem chtěla, aby byla podsvícená a vlezlo se mi tam, co nejvíce knih.
Nakonec tedy mám čtečku Pocketbook 650 Ultra s možností podsvícení, dokonalou výdrží baterie a dokonce i s vestavěným fotoaparátem 5MP s automatickým ostřením s bleskem. Podsvícení je dobré k tomu, pokud nemáte dostatečné světlo na čtení, vynahradí vám ho! Večer je ideální číst s podsvícenou čtečkou než s lampičkou!
Dokonce podporuje i přihlášení k wifi síti a poslech hudby, ale tu zatím ve čtečce ještě nemám. Nejen, že čtečka je lehká a tenká, ale i lehce ovladatelná. S umístěním čtečky nemám problém! Má své místo na nočním stolku. A na cesty je ideální než kniha, protože nezabere tolik prostoru v tašce, což se hodí vzhledem k tomu, kolik toho vždy s sebou si beru. Podporuje i micro SD karty, tudíž se mi vleze do ní mnohem více knih, ale i samotná vnitřní paměť je 4GB. Momentálně mám ve čtečce prozatím zhruba necelých 150 knih podle svého výběru.
A jak se se čtečkou vlastně čte? Je lepší než papírová kniha?
Z pohledu majitelky čtečky Mišule
Není to úplně to, že můžete otočit list papíru! Ale stačí kliknout na tlačítko, anebo posunout prstem text knihy. Ale jinak se z ní čte dobře a někdy je to opravdu jednodušší než z knihy.
Z pohledu Karamelky
Mišule mi svoji čtečku půjčila, abych si mohla přečíst jednu knihu, kterou jsem si vyhlédla. Ušetřila jsem za knihu sice peníze, ale už u nás vyšly další díly a ráda bych si je přečetla. To sem ale nepatří.
Čtečku jsem měla poprvé v životě a byla to má první zkušenost. Jako první, co mi vadilo, byla vůně… chyběla mi vůně knih. Také mi chyběl zvuk otáčejících stránek. U čtečky jen zmáčknete tlačítko a jste na další straně. Na druhou stranu se mi líbilo podsvícení, abych si nemusela svítit lampičkou a neupoutávala na sebe v noci pozornost. Ale brzy mne z toho bolely oči, a tak jsem si stejně rozsvítila lampičku.
Přišlo mi, že kniha ve čtečce utíká rychle, čte se rychleji než papírová. Jasnou výhodou čtečky je, že nezabere tolik místa, není těžká jako kniha a díky čtečce můžete ušetřit peníze za knihy, ale na druhou stranu máte jen soubor, který za týden nebo měsíc smažete a co máte? Nic. Jasně, můžete si to stáhnout znovu, ale stále nemáte fyzicky nic.
Čtečka má svá pro, ale také má svá proti. Má své odpůrce, má své milovníky… to stejná má kniha. Má svá pro i proti. Já osobně se prozatím nechystám čtečku vlastnit, protože pro mne kniha je prostě kniha, ale když si ji mohu půjčit od Mišule, jsem ráda. Vážím si toho a je pro mne změna, ale nikdy nezavrhnu knihu.
Stejně tak Mišule. Je milovnice knih a má ráda čtení. Nevadí jí číst papírovou knihu, ale ani elektronickou. Díky čtečce ušetří peníze za knihy a dostane se ke knihám, které nepotřebuje vlastnit, ale chce si je přečíst.
Nadpis udělala PawlušQa, které děkujeme :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *