Nový domov pro mé knihy aneb nová knihovna

Když jsme si s přítelem našli bydlení a přestěhovali se k sobě, začala jsem si postupně stěhovat i knihy. Velký problém ale byl, že jsem je neměla kam pořádně dát. Nejdříve jsem je postupně umísťovala do poliček v obývákové stěně, pak všude možně do komínků. Ten první rok jsme knihy využily a postavily si z nich vánoční stromeček, a pak jsem je zase poskládala do různých komínků a tak… no a loni jsme si postavili stromeček také a ten jsme měli až do letošního podzimu. Knih totiž přibylo dost a já už to neměla kam dávat. Přítel mi slíbil knihovnu, ale jelikož jsme chtěli využít místo v našem domově naplno… tak ji navrhl na míru. Trvalo trochu déle, než nám ji pan stolař zhotovil, ale nakonec jsem se na podzim dočkala (původně měla být o letních prázdninách).

Přivezl nám ji a s manželem ji smontovali. Když jsem přišla večer z práce, knihovna stála na svém místě v celé své kráse. Krásná rohová knihovna až ke stropu. Bylo to neuvěřitelné a já naprosto ohromená, protože jsem nevěděla, jak bude ve finále vypadat. Hned vyvstala otázka, která kniha bude první v nové knihovničce. Chtěla jsem, aby to nebylo jen tak… nakonec jsem vybrala knihu od svého oblíbeného autora a zároveň to byla jedna z prvních knih, které mi můj současný manžel koupil – Colorado Kid, Stephen King.

Chvilku jsem si musela promyslet, jak knihy zařadím, podle čeho si je rozdělím a tak. Nakonec jsem poličky rozdělila na žánry a některou jen na autora, například Stephena Kinga mám dost anebo Jojo Moyes. Rovnou jsem knihy protřídila a některé budu dávat do knihobudek nebo do knihovny. Manžel mi pomohl knihy zařadit a navíc mi obsluhuje horní police, protože tam nedosáhnu 😀 Po týdnu jsem si knihovnu zařídila nejen knižně, ale také umístila Funko Pop figurky, rámečky s fotografiemi a další jiné předměty, které jsou pro mne cenné.

I po měsících ráda sedávám před knihovnou. Kochám se a nasávám její vůni. Je úžasné mít knihovnu a navíc mít knihovnu, kde je ještě místo pro nové přírůstky. Bude potřeba.

4 odpovědi na “Nový domov pro mé knihy aneb nová knihovna”

  1. Tak to je super, že už si máš kam dávat knížky 🙂 Já se k příteli přestěhovala před pár měsíci, zatím tu mám jen pár knížek, ale přemýšlím, kam si knížky dám, až si je sem všechny přestěhuju, asi to taky bude chtít nějakou knihovničku 😉

  2. To je mé tajné přání… velká knihovna, spoustu místa na staré knížky, ale i na nové přírůstky. 🙂 Momentálně mám v pokoji dost málo místa a knížky skladuji kde se dá, možná podobně jako si to měla ty 😀 není to moc praktické… ale věřím, že se jednou knihovny dočkám a budu stejně jako ty u ní sedávat a nasávat tu vůni… 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.