Šumava – den čtvrtý

Čtvrtý den byl na navštívená místa nejbohatší. Po snídani jsme opět popojeli kousek autem a vydali jsme se navštívit Jezerní slať. Tam jsme se opět potkali s mými rodiči a udělali si ještě jeden společný výlet. Takovou menší příjemnou procházku rašeliništěm, které je přírodní památkou. Na začátku stezky je vyhlídkový věž, ze které je krásný výhled na slať (viz druhá fotka).

Od Jezerní slati jsme zase kousek popojeli a zaparkovali u návštěvnického centra, které dál vede Jelení naučnou stezkou. Dříve se mohlo mezi jeleny chodit, ale bohužel se tam stala nehoda, a tak lze jeleny evropské pozorovat z vyhlídkových věží, které jsou u výběhu. Nejdříve jsme došli k vyhlídkové věži na začátku výběhu, ale bohužel jsme nic nezahlédli. Proto jsme se vydali obejít výběh, a zkusit vyhlídkovou věž na druhé straně. Tam jsme štěstí měli a mohli pozorovat několik jedinců.

Od výběhu jelenů jsme se vydali podívat k výběhu rysa Davida. Nejdříve jsme jej neviděli a mysleli si, že ho ani nezahlédneme, ale pak… seděl přímo proti nám a koukal na nás. My jej viděli tak tak, ale on nás viděl určitě dost dobře.

Odtamtud jsme se autem vydali zase kousek dál. Naše další zastávka byla Chalupská slať. Na konci stezky se právě nachází rašelinné jezírko, které je svou rozlohou největší v Evropě, s plovoucími ostrůvky.

Poslední zastávkou dne bylo navštívení hradu Kašperk. Ten bohužel byl ten den zavřený z důvodu výpadku elektrického proudu, ale i tak jsme rozhodli si k němu dojít. Vzali jsme to přes Pustý hrádek, což je zřícenina a je z ní kouzelný výhled na Kašperk. Odtamtud jsme sešli ke Kašperku, podívali se po okolí a vydali se zpět na parkoviště a na hotel.

výhled z Pustého hrádku na Kašperk
výhled z Pustého hrádku na Kašperk
výhled na Kašperk z Pustého hrádku

3 odpovědi na “Šumava – den čtvrtý”

  1. Budu se asi opakovat, ale ach jo, jak to vidím, tak bych opravdu ráda někam vyrazila 🙂 …zapomenout na starosti a vypnout… Šumava mě láká a ráda bych se tam podívala, nikdy jsem třeba neviděla rašelinné jezírko… musí to být kouzelná krajina, už jen podle těch fotek… krásné ♥

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.