Série Bohové Severu

Celou sérii Bohové Severu jsem dostala loni pod stromeček a během dvou dnů nedávno přečetla.

Knihy o Thorovi napsal španělský autor Sergio A. Sierra a tím jsem celou série začala. Nejdříve jsem se dozvěděla, jak Thor přišel ke svému mocnému kladivu Mjölnir. Tento příběh vypráví Bůh hromu a blesku čtyřem smrtelníkům, z nichž dva Thora a Lokiho doprovází do země obrů. O tomto dobrodružství plném magie a klamu vypráví kniha druhá.

Knihu o Lokim napsala španělská novinářka Aranzazu Serrano Lorenzo. Četla jsem ji jako poslední, ale doporučuji s ní začít. Čtenář se dozví, jak se mladý Loki, potomek obra a bohyně, dostane do Ásgardu, domova bohů a vyslouží si tam své místo.

Sérii doprovází propracované ilustrace popisující dané situace. Některé informace z knih jsem již znala, ale spousta byla pro mne novinkou. Doufám a těším se na vydání dalších mytologických příběhů.

2 odpovědi na “Série Bohové Severu”

  1. Díky za tipy! Já jsem četla Severskou Mytologii od Neila Gaimana, kde toho bylo spoustu, včetně toho jak Thor přišel ke svému kladivu, ale všechno to bylo v povídkovém stylu a těch legend tam bylo mnohem víc (kvůli tomu ale byly i dost krátké). Zde to vypadá, že to bude rozepsáno více, takže třeba někdy z knihovny vypůjčím 🙂 Pěkně napsaný článek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.