Žirafy, strážci pokladu

Nejen že se má knihovna rozrůstá o nové knihy, ale také jsem posílila strážce, kteří je hlídají, a nyní vám je představím.

Každý z nich má jinak silnou moc, ale nejsilnějším z nich je dřevěná hračka v podobě žirafy. Tato hračka byla mé maminky, ale zůstala u mé babičky, kde jsem si s ní jako malá ráda hrála. Bohužel to vedlo k přetržení provázků a rozsypání korálků. Nikdy jsem to nikomu neřekla. Korálky jsem posbírala a hračku schovala. Nevím, zda o tom babička věděla nebo ne. Pokud ano, sama mi nic neřekla. Letos bohužel babička zesnula a já si žirafku vzala jako památku… manžel mi ji opravil, a tak díky němu může stát v knihovně a chránit nejen knihy, ale i mou lásku k nim, kterou jsme měly s babičkou společnou.

Druhým novým strážcem je hlava žirafy. Když jsem si to kupovala, myslela jsem, že je to odznáček. Chtěla jsem si ho připnout na batoh, ale jelikož je to magnet, tak to nejde. Našla jsem tedy pro něj jiné místo a hlídá mi knihovnu.

A třetím strážcem je dekorace dvou žiraf. Tu jsem si také koupila sama a po pravdě jsem ani nevěděla, kam ji dám. Ale přesně sedí do jedné z volnějších poliček, kde mám fantasy pro mladší čtenáře. Tam není potřeba tak silný strážce, takže zatím ji nechávám odpočívat.

4 odpovědi na “Žirafy, strážci pokladu”

  1. Žirafy jsou nádherná zviřata, hrozně mě baví pozorovat to jak se pohybují a jak okusují listky z větví. obdivuju, že i navzdory své výšce dokážou být neskutečně elegantní 😀
    Korálkovou žirafu už jsem někde viděla, ale nemůžu si vybavit kde. Každopádně vím, že byla určitě menší (anebo jsem byla menší já :D) Osobně mě vedle krásného dvousousoší zaujal Časoběžník – tuto knížku mi ségra stále doporučuje a ještě jsem se k ní nedostala. Tak to je znamení, že bych měla xD

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.