Démonologové: Ďábel v Connecticutu

Originální název: The Devil in Connecticut
Český název: Démonologové: Ďábel v Connecticutu
Žánr: literatura světová – horory, záhady
Autor: Gerald Brittle
Nakladatelství: XYZ (ČR), 2022
Počet stran: 280

Stručný obsah knihy:
Šokující příběh posedlosti, podle nějž vznikl film V zajetí démonů.

Ed a Lorraine Warrenovi bojovali s nadpřirozenými silami po celé planetě, ale případ ďábla v Connecticutu patřil mezi ty nejděsivější. Vše začalo, když se jedenáctiletému Davidovi zjevila temná nepřátelská postava. Chlapec najednou mluvil démonickými hlasy a na jeho těle se objevovala nevysvětlitelná zranění. V tu chvíli vstoupili na scénu Warrenovi – a i přes veškerou jejich snahu měl celý případ smrtící následky. Nyní se o něm můžete dozvědět všechno.

Můj názor:
Z první knihy Démonologové od autora, která rozebírá všeobecně práci manželů Warrenových, jsem byla zklamaná, že nešla moc do hloubky. U této knihy jsem si říkala, že to může být jiné, když je zaměřena pouze na jeden konkrétní případ, ale asi mi nesedí styl autora.

Ze začátku mi trvalo se do knihy začíst, a když už jsem si říkala, že to bude lepší a konečně se tam něco děje, tak nastal výčet snad všech strašidelných věcí, které může ďábel způsobovat. Některé paranormální situace mi přišly už přehnané a donutilo mě to přemýšlet, zda to není jen vymyšlené, aby to dodalo tu správnou atmosféru. Rozhodně nechci zlehčovat, čím si rodina musela projít, ale v podání této knihy, mi to přišlo těžko uvěřitelné.

Věřím, že se tohle děje, a že zahrávat si se zlem se opravdu nevyplácí, ale kniha mi nesedla.

Úryvek:
Poté, co prožili pekelnou noc a hrůzné ráno, byl strach v domě Glatzelových v pátek 1. srpna odpoledne téměř hmatatelný. Judy naléhavě zavolala Warrenovým a kněžím, popsala jim chaos a prosila, aby někdo zůstal tu noc s rodinou, protože netvor zjevně hodlal někoho zabít, když mu David odmítl vydat svou duši.

Str. 152, patnáctá kapitola

4 odpovědi na “Démonologové: Ďábel v Connecticutu”

  1. Knihu jsem nečetla, ale film jsem viděla a masakr. Považuji to za jeden z nejlepších hororů. Teď na to raději nekoukám, protože bych se bála, ale na to asi jen tak už nezapomenu 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.