Démonologové

Originální název: The Demonologist
Český název: Démonologové
Žánr: literatura světová – skutečné osudy, horor
Autor: Gerard Brittle
Nakladatelství: XYZ, 2020
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
Neuvěřitelný příběh Eda a Lorraine Warrenových, skutečných „lovců duchů“. Nejstrašidelnější kniha všech dob.

Zapomeňte na lacinou duchařinu, čeká vás naprosto seriózní výprava do hrůzyplných domů, k postelím posedlých lidí a do prostorů, kam byste se báli jít i za denního světla. Neříkejte, že nevěříte na duchy, netvrďte, že se jich nebojíte – po přečtení této knihy, založené na autentických svědectvích a zkušenostech skutečných lovců duchů, manželů Warrenových, vám totiž nezbyde než vzít duchy na milost. Jen se modlete, aby i oni vzali na milost vás…

Můj názor:
Přečtení této knihy jsem dlouho odkládala, protože jsem se jí bála. Bála jsem se toho, co v sobě ukrývá. Ale ve výsledku jsem byla zklamaná. Začátek knihy mě bavil. Dozvídala jsem se nové věci, které se však postupem kapitol stále opakovaly. Po pravdě jsem spíše očekávala vyprávění případů, postup vyšetřování, vysvětlení a závěr. Ale toho v knize moc není, případ je jen lehce naťuknutý, a pak je řečeno, že to bylo vyřešeno, toť vše.

Kniha nám dává i poučení, že si nemáme zahrávat s temnými silami a se zlem. I když to vypadá nevinně, zlo si vždy vybere svou daň a nikdy to nedopadne dobře.

Úryvek:
„Já jsem tu bytost nikdy na vlastní oči neviděl,“ odpovídá Ed. „Pro ducha je ale nutné, aby byl tělesnou bytostí. Duchové mohou také projektovat svou podobu v rámci procesu, kterému říkáme telepatická hypnóza. Tento jazykolam znamená prostě to, že duch může projektovat svůj obraz v jakékoli podobě, již si zvolí prostřednictvím procesu, který by mohl být označen jako trojrozměrné mimosmyslové vnímání. Duch si jenom pomyslí, jak se chce jevit a následně tak skutečně vypadá.

Str. 183, osmá kapitola – Oprese: Vyjevení strategie

3 odpovědi na “Démonologové”

  1. Já mám z knih o duchách velký respekt. Sama jsem zažila velice nepříjemné věci v tomto směru, takže se tomu vyhýbám. Ale mrzí mě, že jsi byla z knihy zklamaná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.