Poslední úkol pro Gwendy

Originální název: Gwendy’s Final Task
Český název: Poslední úkol pro Gwendy
Díl: 3.
Žánr: literatura světová – sci-fi
Autor: Richard T. Chizmar, Stephen King
Nakladatelství: Beta-Dobrovský, 2022
Počet stran: 408

Stručný obsah knihy:
Když bylo Gwendy Petersonové dvanáct let, dal jí cizinec jménem Richard Farris do úschovy tajemnou skříňku. Nabízela pamlsky a staré mince, ale byla také nebezpečná. Stisknutí kteréhokoliv ze sedmi barevných tlačítek přinášelo smrt a zkázu. O několik let později skříňka znovu vstoupila do jejího života. Jako úspěšná spisovatelka a vycházející politická hvězda byla Gwendy opět nucena vypořádat se s pokušením, které představovala – úžasný pocit pohody vyvážený děsivě temným nutkáním vyvolat katastrofu. Ve třetí, závěrečné knize bojuje Gwendy Petersonová, nyní senátorka Spojených států, s ranými příznaky Alzheimerovy choroby, které se snaží tajit. Ale čeká ji mnohem náročnější úkol, tajná mise, aby zachránila svět.

Můj názor:
Po přečtení druhého dílu jsem byla přesvědčena, že závěrečný díl už číst a ani si pořizovat nebudu, ale… Když jsem zjistila, že se na něm podílel stejně jako na prvním díle série Stephen King, neodolala jsem. Nechala jsem si knihu nadělit pod stromeček a po Novém roce během tří dnů přečetla.

Gwendy, prožili jsme s ní skoro celý její život a teď se s touto statečnou a moudrou ženou setkáváme na její poslední cestě. Poslední dobrodružství, které bude nebezpečnější než jindy. O skřínce se ví a je třeba jednat a to rychle, protože nejen Gwendy dochází čas.

I když se místy autoři vrací do minulosti, neztrácela jsem se ve čtení a děj krásně plyne. Poslední díl celou série krásně završuje, až jsem si říkala, že celá ta série byl krásně strávený čas s naší hlavní hrdinkou. Nelituji, že jsem dala šanci tomuto dílu, a tak mohu mít sérii kompletní ve své knihovně.

Úryvek:
Najednou kajuta potemní ohromným stínem, kvůli kterému se rozsvítí vnitřní světla. Gwendy natáhne krk a vidí, že prolétají pod jedním z obrovských paprsků stanice MF, zdá se, že jsou jen pár metrů od něj. Dokáže rozeznat každé těsnění i nýt.
„Ježíši, jsme moc blízko!“ vykřikne Gareth. „Zkurveně moc bl…“

str. 188, dvacátá třetí kapitola

4 odpovědi na “Poslední úkol pro Gwendy”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.