Revival

Originální název: Revival
Český název: Revival
Žánr: beletrie – horor
Autor: Stephen King
Nakladatelství: Beta – Dobrovský 2015
Počet stran: 320

Stručný obsah knihy:
Kněz, který před lety přijel do novoanglického městečka, si získal zdejší obyvatele a stal se přítelem a mentorem malého chlapce. Při tragické nehodě však přišel o rodinu, v plamenném kázání proklel boha a z města zhrzeně odešel. Po dlouhé době se chlapec, nyní jako dospělý muž, s knězem náhodou setkává. Ukáže se, že charismatický sluha boží má nebezpečné temné stránky – s bolestí ze ztráty se nikdy nevyrovnal a jeho fascinace elektřinou a vědou hraničí s posedlostí…

Můj názor:
Třetí kniha v pořadí, kterou jsem přečetla od Stephena Kinga a musím říci, že tato se mi líbila nejméně.
Přišlo mi, že některé pasáže byly zbytečně dlouhé. Autor to příliš rozváděl. Vadilo mi, že je to uváděno jako horor, ale řekla bych, že se spíše jedná o sci-fi. Horor mi to připomínalo až pár stránek před koncem, kdy to začalo být zajímavé, ale to bohužel se blížil konec děje a člověk neměl ani čas se pořádně bát.
Místy jsem se v knize i nudila, ale přišlo mi zajímavé vyprávění Jamieho, který si toho prožil hodně. Také hodně ztratil, ale i něco získal. Pastor mu hodně pomohl, ale nakonec jej chtěl pouze využít.
Kniha mě díky své anotaci nalákala, ale po její přečtení si musím dát na chvíli oddech od autora, protože mě kniha zklamala a nechci zklamání přenést na jeho další knihu. Ale už se těším, až vezmu do ruky další jeho horor a budu se bát!

Úryvek:
„Ale ano, nějakého pokroku ke svému konečnému cíli jsem dosáhl. Teď potřebuji přemýšlet, což určitě nebudu schopen, dokud vydávám půl tuctu dávek za noc.“
„Váš konečný cíl je co?“
Tuto otázku také ignoroval. „Přistup sem, Jamie. Chtěl bys malé posilnění, než začneme?“

Str. 129, šestá kapitola

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.