Večerní prohlídka zoo Brno

Jak jsem již zmiňovala v červnu se mi povedlo několik výletů a posledním byl opět do brněnské zoo, ale tentokrát to bylo trošku jiné. Zoo pořádala večerní prohlídky s animátorem spojené s letním kinem, a tak jsme si s manželem koupili lístky. Bylo to úžasné.

Tato akce byla pro omezený počet lidí, ale stejně kapacita nebyla naplněna. Sraz jsme měli před hlavním vchodem v čas, kdy zoo zavírá. Tam si nás vyzvedla animátorka, která nás provedla celou zoo. Řekla nám spoustu zajímavých věcí, mohli jsme se na cokoliv zeptat a dokonce jsme si několik druhů zvířátek nakrmili. A jelikož už to bylo navečer, nebylo takové teplo, tak některé druhy zvířat byly aktivnější. Měli jsme možnost prohlédnout si mláďátka lišky polární. V zoo se jim narodilo od jedné samice hned dvanáct potomků, jedna holka a jedenáct kluků. Neviděli jsme sice všechny, ale několik ano… a věděli jste, že se mláďátka od lišky polární rodí černá?

Kromě mláďat lišky polární jsme viděli malé surikaty a zrovna surikaty jsme si mohli nakrmit. Paní animátorka měla červíky, kdo chtěl mohl si vzít a hodit je surikatám. Bylo zajímavé, jak všechny surikaty přišly a žádná nezůstala na hlídce, což by ve volné přírodě se nestalo. Tam vždy jedna dává pozor na predátory.

Dalším druhem, který jsme si mohli nakrmit, byli bizoni. Těm jsme házeli kousky mrkve a mrkev jsme měli i pro koně převalského. Těm jsme to také házeli. Zoo Brno je totiž bezkontaktní zoo. Nekrmí se tam z rukou (kromě programu setkání se žirafami), zvířata se nehladí a například je jakoby ani nevyčesávají, protože to v přírodě není, že. Zvíře si poradí samo. Což se mi fakt líbí, zoo má i spoustu záchranných programů, pouští zvířata do volné přírody a snaží se bojovat za zlepšení života na naší planetě.

Ještě jsme krmili pekari (můžete vidět na fotce pod tímto textem) kaštany. Také jsme jim házeli a animátorka nám říkala, že vypadají sice mile, ale jsou to dost agresivní zvířata. Dokáží prokousnout nohu jako nic, ale jelikož vypadají jako prasátka, tak lidé jsou dost neopatrní. Vyprávěla nám, jak rodiče drží své děti a strkají je, aby si „prasátko“ pohladily. Přitom jsou tam všude cedule, že to není fakt dobrý nápad. Naštěstí se zatím nic nestalo, oni se dost bojí, takže ani nepřijdou.

V letním kině byl dokument manželském páru, který tvořil filmy z Afriky. Ten mne až tak nebavil, ale za tu večerní prohlídku té zoo to stálo. Ta byla úžasná, moc mě to bavilo, a pokud budete mít možnost, tak takovou akci doporučuji.

3 odpovědi na “Večerní prohlídka zoo Brno”

  1. Tak to je úžasné, večerní návštěva ZOO :)! Já jsem před 4 lety běžela noční Běh pro Světlušku, probíhali jsme po tmě (za svitu čelovek) jihlavskou ZOO. Bylo to hodně zajímavé!
    Ty jo, 12 potomků, wow :O! Černí? To je jako u koní. Starokladrubským koním se také rodí černá hříbata, poté zbělají 🙂
    U nás ve stáji je také vždycky někdo tzv. na hlídce. Včera 3 leželi ve stáji, odpočívali, další dva ale stáli, kdyby se něco stalo, aby je mohli varovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.