Šumava – den druhý

Po snídani jsme vyrazili ze Srní k Čeňkově pile, což byla dříve vodní pila na řece Vydře. Teď tam stojí vodní elektrárna, do které můžete nahlédnout v rámci prohlídky anebo před budovou se nacházejí informační panely. Nám stačily panely a od elektrárny jsme se vydali podél koryta řeky Vydry směrem k Turnerově chatě.

Od Turnerovy chaty jsme se vydali dále podél řeky, než jsme dorazili k mostu. Přes něj jsme se vydali směrem Srní, konkrétně Vlčí výběh. Je to velmi oblíbené místo. Procházíte se totiž nad vlky a pozorujete jejich smečku. My jsme měli to štěstí, že jsme zahlédli i vlčata.

Od vlčího výběhu jsme se vydali do návštěvnického centra, které k tomu patří a u kterého se nachází parkoviště a odtam jsme se vydali zpět do Srní do hotelu.

Druhý den pobytu jsme si tedy udělali pořádný výlet a v nohou měli přibližně 15 km. Nejvíce nás oslovila naučná stezka Povydří. Krásná příroda, hučení vody a klid… seděla jsem na balvanu, pozorovala řeku a cítila se nádherně. Rozhodně je to jedno z míst, které stojí za to vidět, pokud jste na Šumavě.

3 odpovědi na “Šumava – den druhý”

  1. Šumavu jsem zatím neměla to štěstí navštívit, ale jak o tom píšeš, jak vidím ty fotky, tak bych hned někam vyrazila… i když teď už je trochu zima na takové meditování na balvanu… ale těším se na příští rok 🙂 až zase bude tepleji, sluníčko a příroda ♥ to je ta nejlepší kombinace!
    Krásné fotky, muselo to tam být moc fajn, i takhle ten vlčí výběh… to by se mi líbilo 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.