Moje zkušenosti se hrou Desítka

hrou Desítka!

Mám tu pro Vás další článek s nějakými tipy na vánoční dárky. Tentokrát se bude jednat o představení hry Desítka, se kterou mám osobní zkušenost. Díky tomu vám napíšu i menší návod, jak hra probíhá.

Hra, kterou Vám představuji, je vědomostní hra Desítka. Zakoupit ji můžete ve třech variantách. První je klasická s dvě stě okruhy s dva tisíce otázkami z celého světa, druhá verze je zaměřená otázkami pouze na Česko, a pak je Desítka Junior. Letos dokonce vyšlo i rozšíření ke hře, které je zaměřené vědomostmi na celý svět.

Vlastníte takovou krabičku, ve které jsou uloženy papíry s otázkami a černé špunty, jenž zakrývají správné odpovědi. Někdy je správnou odpovědí ano/ne, jindy konkrétní odpověď. Hrát může až osm hráčů, ale také klidně hráč jeden.

Na rozích krabičky máte počítadlo se symboly, abyste věděli, které je vaše. Po přečtení otázky, řeknete odpověď a odkryjete černý špunt. Pokud je odpověď správná, můžete hádat dále. Potom co se spletete přijdete o všechny body, ale je také možnost říct, že už nechcete a necháte si body, které už máte nasbírané za dané kolo. Druhou variantou, jak hru hrát, je, že se s hráči střídáte po každé odpovědi, dokud nejsou odkryty všechny černé špuntíky u jedné otázky.

Hra má velkou výhodu, že je tam tolik otázek, že nemá člověk šanci si to zapamatovat a je tam tolik okruhů, že nikdo není zvýhodněn, například hudba, film, zeměpis, historie atd.

Skvělá vědomostní hra pro celou rodinu, kterou hrajete dle svých časových možností a vždy hru dohrajete.

2 odpovědi na “Moje zkušenosti se hrou Desítka”

  1. Hru Desítka jsem objednala právě jako vánoční dárek, tak jsem zvědavá, jak nás doma zaujme 🙂 Viděla jsem na ni hodně pozitivních reakcí a recenzí… vypadá moc dobře, tak se těším, až si ji po Štědrém dnu zahrajeme 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.