Nová knihovna

Ani ne rok poté, co jsem dostala rohovou knihovnu od manžela, mi došlo místo. Snažila jsem se všelijak knihy předělávat a přitom dodržovat rozřazení. Časem to pak bylo už vedlejší a jen jsem se snažila knihu do knihovny dát… no a když už to jinak nešlo, knihy se začaly kupit na hromádce v obyváku. To byla nejspíše pro manžela poslední kapka, sedl k počítači a začal kouzlit.

má první knihovna, ve které už je zase místo

Stejně jako první knihovnu v našem domově navrhl i druhou. Tentokrát jsme ale práci nezadali stolaři, ale manžel se do toho pustil sám. S kolegou nakoupil desky, nařezali je, přepravili k nám, a pak už to bylo jen a jen na nás. Natřeli jsme je, sešroubovali a sestavili. Skoro celou knihovnu udělal manžel sám a já ho za to opravdu obdivuji a jsem vděčná.

Knihovna už stála v pátek, ale jelikož jsme jeli na víkendovou oslavu, zařizovala jsem ji až v neděli. Sice jsem měla čas si promyslet, jak si to roztřídím, ale výsledek byl jiný. Jediné, co jsem věděla na sto procent bylo umístění sérií od autorky Sarah J. Maas, Dvůr trnů a růží a série Skleněný trůn. V rohové knihovně se mi vedle sebe série nevešly, ale v nové mají svoji speciální poličku. A jelikož je knihovnu opravdu velká, mohla jsem si hrát. Udělala jsem si v ní výstavku Malého prince, Krásky a Zvířete (tu mám v obou knihovnách) a tak 🙂

Obě knihovny mám rozdělané žánrově, kdy fantasy mám v obou, ale pak ostatní žánry jsem oddělila. V nové mám ženské romány, encyklopedie, cestopisy a manžel tam má dvě poličky svých knih. V předchozí knihovně mám horory a sci-fi. Dokonce mám i celé volné poličky v obou knihovnách, takže místa je opravdu dost. Mým velkým úkolem je místem šetřit, protože další knihovna už se nevejde, ale já věřím, že na nějaký čas to nebude třeba.

Kromě knih jsem přemístila i strážce a umístila nějaké nové, které vám představím v jiném článku.

část nové knihovny

5 odpovědí na “Nová knihovna”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.