Thor a rukavice síly

Na podzim loňského roku vyšlo další dobrodružství Thora, boha hromu a blesku, a Lokiho, boha falše a lsti, z knižní série Bohové Severu.

Tento příběh severské mytologie napsal Julio Fajardo, od kterého u nás zatím jiná kniha nevyšla, a přesto tento díl krásně navazuje na knihu Thor v zemi obrů od jiného autora.

Loki je uchvácen mocnou magií, která panuje v zemi obrů a také nemůže skousnout ponížení, kterého se jim tam dostalo. Vydává se tedy sám v převleku zpět do Jötunheim, aniž by mu záleželo na následcích, které touto návštěvou může způsobit. Nic nedopadne tak, jak si představoval, a on se musí vrátit zpět pro Thora, který se učí zacházet se svým kladivem, aby ho do země obrů pozval na opětovnou návštěvu. Ale i to má svůj háček. Ódin, Otec veškerenstva, návštěvu schválí, ale požádá Thora a Lokiho, aby se po cestě ještě někde zastavili a Ódin nedělá nic bezdůvodně.

Toto společné dobrodružství se mi opět četlo moc dobře a stejně jako předchozí knihy, děj je doprovázen ilustracemi, o kterých si čtenář na konci knihy může přečíst více.

3 odpovědi na “Thor a rukavice síly”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.