Neohlížej se

Originální název: Don’t Look Back
Český název: Neohlížej se
Žánr: literatura světová – horor
Autor: Ben Cheetham
Nakladatelství: Fobos, 2022
Počet stran: 248

Stručný obsah knihy:
OPRAVDU V SÍDLE FENTON STRAŠÍ?

Po tragické smrti jedenáctiletého syna Adam a Ella usilují o to, aby se jim nerozpadla rodina. Pak se ale naskytne příležitost, která se zdá být příliš dobrá na to, aby to byla pravda. Vyhrají soutěž a mohou zdarma bydlet v úchvatně krásném sídle na poloostrově Cornish. Je v tom jen jeden háček – v sídle údajně straší.

Můj názor:
Mám ráda příběhy o strašidelných domech a vždy jsem zvědavá, jak to autor pojme a jaké bude rozuzlení. Proto jsem si nemohla nechat ujít tento samostatný příběh od britského autora.

Děj začíná velkou rodinou tragédií. Manželskému páru zemře jedno z dětí, a i když se snaží jít dále, všude chlapce vidí. Informace o možnosti vyhrát dům přijde zčista jasna, i když minulost domu je tajemná, tragická, přesto to vše vypadá jako skvělá příležitost, jak začít znovu. Zájem o dům je obrovský, ale Adamovi a Elle se podaří udělat dojem a dům vyhrávají. Ale je to opravdu výhra? Co tajemného číhá ve zdech?

Styl psaní mi sice sedl, ale kniha plyne pomalu. Navíc jsem čekala více promyšlený a napínavější příběh. Konec mi přišel uspěchaný a bohužel jsem nedostala odpovědi na některé své otázky. Jako čtenář hororů jsem doufala v lepší příběh, nakonec jsem byla ráda, že jsem si knihu pouze půjčila.

Úryvek:
„Já se už nechci z ničeho dostávat,“ řekla unaveně. „Proč nemůže být život jednoduchý?“
Na to Adam neměl odpověď. Chvíli mlčel. Ella dopila víno a nalila si další sklenku.
„Dneska odpoledne se mi nějakým zázrakem povedlo chvíli pracovat,“ řekl Adam. „Chceš si to přečíst?“
Ella zakroutila hlavou. „Chci se jen opít a zapomenout na všechno, co se dnes stalo.“

str. 164

3 odpovědi na “Neohlížej se”

  1. Já teda horory nečtu, protože se strašně pak bojím. 😀 Ale pěkná recenze, škoda, že tě kniha v závěru tak nezaujala. Snad tedy brzy narazíš na jinou, která bude lepší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.