Život svatých

Originální název: The Lives of Saints
Český název: Život svatých
Žánr: literatura světová – pro děti a mládež, fantasy
Autor: Leigh Bardugo
Nakladatelství: Fragment (ČR), 2022
Počet stran: 128

Stručný obsah knihy:
Ponořte se do světa grišů s Istoria Sankťja – nádherně ilustrovanou replikou Života svatých. Tento kouzelný suvenýr z Grishaverse obsahuje příběhy postav, které znáte nejen z oblíbených fantasy románů. Najdete v nich zázraky a mučednictví známých světců, jako je Sankta Lizaveta z růží a Sankt Ilja v řetězech, podivuhodné osudy Sankty Uršuly, Sankty Maradi či Bezhvězdného. To vše v úžasném celobarevném provedení, které doslova bere dech.

Můj názor:
Famózně zpracovaná kniha, kterou známe z knižní série Griša, kdy ji čte sama hlavní hrdinka. Nyní ji můžeme v rukou držet i my, čtenáři, a vrátit se tak zpět do tohoto světa. I když jsou příběhy o svatých kratší a některé i drsnější, kniha je přečtena během chvíle, fanoušek série litovat rozhodně nebude a je to dílo, které v knihovně prostě být musí.

Úryvek:
Dobří lidé z městečka lovci podpálili lem nóbl sametového kabátu a vyhnali Daga Ivara po silnici pryč. Mattheus dál navštěvoval vlčata, dokud nedorostla v dospělé vlky. Přibíhali k němu na zavolání, lehávali mu u nohou a bušili ocasy do země, když jim vyprávěl příběhy. Jejich štěňata byla krotká stejně jako oni a ujala se služby hlídaní dveří a krbu městečka, které jejich bába kdysi tak sužovala.
Stali se z nich první psi, a proto je Sankt Mattheus svatým patronem těch, kdo milují zvířata a pečují o ně.

Str. 107, Sankt Mattheus

3 odpovědi na “Život svatých”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.