Připravenost

Ahojky,

než v pondělí opět nastoupím do práce, povedlo se mi dát blog do pořádku. Prošla jsem všechny články, které byly přeneseny ze starého blogu a hodně jsem jich musela smazat, protože se mi nepřenesly fotky a obrázky. Také jsem musela smazat povídky, které začínaly třeba od půlku. Bohužel se mi nepřeneslo šest let fungování blogu, proto jsem musela spoustu rubrik upravit a nevím, zda třeba povídky nepřidat znovu. I když možná bude lepší, když zůstanou zapomenuty. Byly psané před nějakým časem a je to na nich dost znát… spíše si je nechám pro sebe.

Ale včera jsem dodělala poslední úpravy. Vsadím se, že mě později napadnou nějaké alternativy, tak uvidíme, zda se mi to bude chtít předělávat. Stále se totiž seznamuji s fungováním svého blogu, ale už si docela rozumíme a vyhovuje mi to. Postupně přicházím na nové věci a vlastně mě to těší. Blog mě díky tomu umí překvapit a zatím to bylo v dobrém slova smyslu, takže jen tak dále.

Jak jste na tom vy? Stále blog upravujete nebo už máte finální verzi?

Moje zkušenosti s Chaukiss

Chaukiss

Ráda bych se s vámi podělila o zkušenost s dalším e-shopem. Narazila jsem na něj už před nějakým časem a jsem velice spokojená se službami. Tato objednávka už je několikátá, kterou jsem již udělala a stále je vše na jedničku.

Tímto článek bych vám chtěla rovnou dát tip na nějaké vánoční dárečky, které můžete na webu vybrat.

Pokračovat ve čtení „Moje zkušenosti s Chaukiss“

Šumava – den první

V polovině září jsme stihli s manželem strávit týden na Šumavě. Podnikli jsme něco jako líbánky, když letošní rok je takový, jaký je.

Ubytováni jsme byli v hotelu Srní Depandance v obci Srní. První den jsme nestihli žádný výlet, jen jsme dorazili na místo, ubytovali se a prošli si okolí. Narazili jsme na Mravenčí stezku, která vedla lesem, a tak jsme se před večeří vydali na procházku.

Pokračovat ve čtení „Šumava – den první“

Strašák kynuté těsto

Ahojky,

jak se vám daří? Já jsem již třetí týden doma a musím se přiznat, že si to zatím dost užívám. Máme na sebe s manželem více času, mám více času na čtení a věnování se domácnosti. Konečně jsem se odhodlala a zkusila kynuté těsto, které mne tak dlouho děsilo.

Již jednou jsem ho zkoušela a skončilo v koši. O prázdninách jsme si s kamarádkami udělaly pečící den a vyzkoušely jsme ho. Jedna z kamarádek peče ve velkém, takže ho umí a podělila se s námi o své zkušenosti. Povedlo se nám, sepsaly jsme si recept a já to stále odkládala. Z kynutého těsta mám respekt a bojím se, ale když se mi podařilo udělat věnečky z odpalovaného těsto… řekla jsem si, že to zkusím. Vše jsem si nakoupila a odkládala to dál 😀 Ale nakonec jsem si řekla, že už dost a jdu do toho. Vše jsem dělala podle receptu, byly to tedy nervy, ale výsledek…

Já to dokázala! Těsto krásně vykynulo a já upekla Honzovy buchty s povidly. Opravdu mě to moc potěšilo a o to víc jsem byla ráda, když jsem buchty vezla rodičům na ochutnání. Maminka zavzpomínala na dětství a to bylo úžasné. Už jen za tohle to stálo. Slíbily jsme si, že je pak vyzkoušíme spolu, protože maminka z kynutého těsta má také respekt a nedělá ho. Stejně tak jsem už mamince slíbila, že ji naučím odpalované těsto. Na to se těším, až spolu budeme kuchtit a já budu moct něco naučit ji, protože jinak vše učí maminka mě… takhle jí mohu také něco předat a ukázat 🙂

Už jsem koukala na další recepty z kynutého těsta. Je toho více, co bych z něj chtěla zkusit, a tak jsem ráda, že mám tu možnost. Ještě zkusím udělat znovu ty buchty, abych měla jistotu, že to nebyla náhoda, a pak zkusím třeba máslové loupáčky, které jsou na seznamu dále 😉

Punkevní jeskyně

V září jsme stihly s kamarádkami oslavit narozeniny jedné z nich výletem do Moravského krasu. Přes internet jsme si zarezervovaly lístky do Punkevní jeskyně, abychom se mohly podívat na dno Macochy a také se projet lodičkou po říčce Punkva.

Lístky jsme si vyzvedly u Skalního Mlýna, kde se nachází i parkoviště. Já si ještě zakoupila nálepku, abych mohla uvnitř jeskyně fotografovat, a pak jsme se vydaly k jeskyni. Tam jsme chvilku vyčkaly, a pak hurá na prohlídku.

Pokračovat ve čtení „Punkevní jeskyně“