Čtenářská výzva 2022

Stejně jako rok minulý se mi i letošní rok povedlo splnit čtenářskou výzvu pořádanou webovou stránkou databazeknih. Vždy když vidím ty témata knih, říkám si, že to nedám celé, ale ke konci roku se zvládnu hecnout, půjčím si knihy a výzvu dodělám.

Každý rok se témata liší, je jich dvacet a do každého můžete přečíst i více knih a postupně si je přidat k danému tématu. Já to dělala tak, že jakmile jsem téma splnila, neřešila jsem to, takže jakoby ve výzvě mám přesně dvacet knih. Celkově jsem ale přečetla knih více. Výhodou je, že pokud si nejste jisti anebo potřebujete poradit, u každého tématu je diskuze, kde uživatelé a zároveň čtenáři dávají tipy na knihy, a žebříček nejčtenějších knih.

Ze začátku jsem se snažila číst knihy ze své knihovny, ale samozřejmě se našlo nějaké to téma, ke kterému jsem knihu neměla, a tak jsem si ji půjčila a například u knihy Pomsta mloků jsem za to byla ráda. Ta kniha se mi nelíbila a hodně jsem s ní bojovala, ale to jste se mohli dočíst v mé recenzi. Skoro na všechny knihy jsem v průběhu roku psala své názory, ale stačí kliknout na obálku knihy a pomocí odkazu vás to na článek o konkrétní knize přesměruje (kromě témat č. 1, 14 a 16).

 1. Kniha (od autora) z mého dětství

 2. Kniha, v níž je postava na útěku/skrývá se

 3. Kniha od afrického autora

 4. Kniha, jejíž děj se odehrává na horách

 5. Kniha, jejíž postava má fyzickou indispozici

 6. V pořadí čtvrtá autorova kniha vydaná v ČR

 7. Kniha, jejíž autor je o 22 let starší než já

 8. Kniha autora, který prožil 1. světovou válku

 9. Kniha s předmluvou

 10. Kniha, jejíž název neobsahuje písmeno „a“

 11. Kniha, která má na obálce strom

 12. Kniha s tématem nešťastné lásky

 13. Kniha od držitele Ceny France Kafky

 14. Lieratura faktu

 15. Kniha, s méně než 22 hodnoceními na Databázi knih

 16. Kniha, jejíž autor už nežije

 17. Kniha, která má více než 333 stran

 18. Kniha, jejíž hlavní postava pije kávu

 19. Kniha, jejíž autor je novinář

 20. Kniha poprvé vydaná v roce 2022 (nová kniha)

Kromě této výzvy jsem se snažila plnit i své osobní, ale jejich shrnutí vyjde nejdříve v lednu. Ještě není konec roku a vše se může změnit. Vy plníte nějaké knižní výzvy? Pokud ano, jaké? 🙂

5 odpovědí na “Čtenářská výzva 2022”

 1. Ty jo, to vypadá hodně zajímavě 🙂 já výzvy neplním. Mám napsaný seznam knížek, které mě zaujaly a chci si je přečíst, ty si průběžně půjčuji v knihovně, nebo když tam nejsou, přeji si je k Vánocům/narozeninám

 2. Knižní výzvy znám, ale nezapojuju se do nich, nebyla by to pro mě radost, ale spíš povinnost, abych splnila knížku z každé kategorie 🙂 Z tvých přečtených jsem četla jen Přej mi domov, shodou okolností jsem ale včera narazila na knížku Knihonoš a dost mě zaujala 🙂

 3. Já na Databázi knih vždycky na výzvu kouknu a začnu, ale nemám tu vytrvalost dotáhnout to do konce. Máš můj obdiv, že jsi to dala.
  Jinak mne pobavila výzva 7 (autor o 22 let starší než já) – já bych tím nejspíš splnila i výzvu 16 (autor, který už nežije :D).

 4. Do výzvy Databáze knih se zapojuju každoročně, ale poslední dva roky to bylo spíš takové , že jsem knihy, které jsem přečetla přiřadila k jednotlivým kategoriím. Loni jsem tuším takhle přiřadila k tématům dvanáct knih, na což jsem byla náležitě pyšná xD Letos jsem to hodně flákala, ale asi to na poslední chvíli hrotit nebudu. Mým cílem bylo přečíst hlavně nepřečtené knížky doma.
  Osobně mám vždycky problém z noou knihou daného roku. Když už totoiž kupuju nějakou knihu, často se jedná o výtisk z minulých let. Ale zrovna na pokračování Dvoru se na doporučení kamarádky chystám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.